Warsztaty przygotowane zostały z myślą o psich geniuszach. Każdy pies ma niesamowitą zdolność rozpoznawania zapachów. Jego nos jest komputerem, który przetwarzając dziesiątki danych, tworzy trop. Dla psa używanie nosa jest tak naturalne, jak dla nas używanie wzroku. Dzięki takim rozrywkom Twój pies będzie mógł zaspokoić swoje naturalne potrzeby, a Ty zobaczysz jak wielką radość sprawia obserwowanie psa, który pracuje nosem.

Warsztaty tropienia użytkowego odbywają się w różnych lokalizacjach, psy początkujące uczymy podstaw w spokojnym miejscu bez wielu rozproszeń. Im większe umiejętności psa, tym ciekawsze miejsca do tropienia. Więcej informacji o tropieniu użytkowym na blogu. Terminy oraz lokalizacja mogą ulec zmianie.

Na naszych zajęciach używamy zabawek typu „brain train” specjalnie zaprojektowanych tak, aby psy czerpały z ćwiczeń jak najwięcej przyjemności. Nauczymy Cię również w jaki sposób ćwiczyć z psem w domu bez konieczności zakupu specjalistycznego sprzętu, zapoznamy Cię z technikami węchowymi i pokażemy w jaki sposób pracować z psem w domu.

Teoria:

  • jak działa psi nos?
  • dlaczego węszenie jest ważne?
  • teoria zapachu

Praktyka:

  • praca z linką
  • pierwsze kroki w tropieniu
  • motywacja do pracy

Potrzebny sprzęt:

  • pies: szelki i obroża, linka 10 m (wypożyczamy linkę kursantom)
  • człowiek: rękawiczki, mokra karma (np. pasztet, zamknięty w pojemniku), koszulka ze spania lub aromatyczne skarpetki (schowane w plastikowym woreczku), wygodne buty

Pracę węchową wykorzystujemy podczas terapii różnych problemów behawioralnych. Ma ona wielorakie zastosowanie i pozwala też świetnie spędzić czas ze swoim pupilem. Praca nosem pozwala psom lękowym nabrać pewności siebie, psy reaktywne może wyciszać a nieufne ośmielać. Przede wszystkim uczy panowania nad emocjami i samodzielnego myślenia. Jest to umiejętność bardzo potrzebna w życiu codziennym, ponieważ pozwala na unikanie sytuacji, w których pies reaguje instynktownie i w sposób nagły.
Jeśli chcesz poprawić relację ze swoim psem, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie!